Yerleşik yabancıya kısıtlama denetimi

 Yerleşik yabancıya kısıtlama denetimi

coronavirüse aleyhinde yurt genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, polis ve jandarma ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, dilekçe noktalarında kısıtlamadan muaf tutulanlar ile izinli olanların belgelerini denetim ediyor.  Antalya’da ise polis, ilk olarak Konyaaltı ilçesine emrindeki Hurma ve Uncalı Mahalleleri’nde yaşayan yerleşik yabancılar, kısıtlama günlerinde turist gibi sokağa çıkıp, sahilde yürüye yürüye, spor  yapıyor.

Konuyla ilgili gelen şikayete üzerine Antalya Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili başta almak üzere bir çok noktada gezici ekipler oluşturdu. Ekipler asgari bir tanıdık olmayan dil haberdar olan polis memurundan oluştu. Konyaaltı Sahili’nde kimlik kontrolü yapan polisler, yabancı uyrukluların pasaportlarını da denetleme etti.

Pasaport numarasının birincil 4 hanesine tarafından yerleşik tanıdık olmayan mı ya da turist olarak mı kentte bulunduğunun tespit edildiği öğrenildi.

YAZDAN KALMA GÜNLER ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Öte yana Konyaaltı Sahili’nde yazdan kalma günler etkisini sürdürüyor. Deniz suyu sıcaklığının 17, hava sıcaklığının 15 dereceyi bulduğu kentte nem oranı ise yüzde 20 olarak ölçüldü. Denizin havadan sıcak olduğu turizm kenti Antalya’da dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde kısıtlamadan muaf turistler denizin ve sıcak havanın keyfini sürdü. Denize yalnızca turistler girmedi. Sahilde antrenman yapan ulusal sporcular da antrenman sonrası denize girdi.

Kazakistan’dan gelen Aslan Kassımov, Antalya’da hava fazla güzel. Annemle birlikte geldik. Deniz fazla sıcak her şey güzel. Kısıtlamadan muafız” dedi.

İlginizi ÇekebilirAlman turistlere seyahat serbestisi: İlk hedef AkdenizAlman turistlere yolculuk serbestisi: İlk niyet Akdeniz

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın