Venedik Uluslararası Film Festivali Planlanan Tarihte Yapılacak

 Venedik Uluslararası Film Festivali Planlanan Tarihte Yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası bir çok organizasyonun ertelendiği veya iptal edildiği duyurulmuştu. Bu yıl 77’ncisine hazırlanan Venedik Uluslararası Film Festivali ile ilgili şaşırtıcı bir açıklama yapıldı.

Koronavirüs pandemisi döneminde büyük yapımlar, festivaller gibi kalabalık olabilecek bütün organizasyonların ertelenme ua da iptal edilme haberlerini almaya alıştık.

Ancak geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Veneto Bölge Valisi Luca Zaia yaptığı bir açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Vali, Venedik Uluslararası Film Festivali’nin planlandığı tarih olan Eylül 2020’de herhangi bir ertelenme durumu söz konusu olmaksızın gerçekleştirileceğini duyurdu.

Luca Zaia açıklamasında festivalin 2-12 Eylül 2020 tarihleri arasında planlandığı gibi gerçeleşeceğini ancak koronavirüsün festival tarihine kadar kontrol altına alınamaması ve ya herhangi bir ikinci dalga yaşanması halinde takvimde değişikliğin olabileceğini söyledi.

Festival yönetiminden herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, vali’nin festival organizasyon komitesinde direktör olarak görev alması herhangi bir resmi açıklamaya ihtiyaç duymadan açıklamanın doğruluğunu ortaya koyuyor.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın