Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, İç Hat Uçuşlarının 1 Haziran’dan İtibaren Kademeli Olarak Başlayacağını Duyurdu

 Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, İç Hat Uçuşlarının 1 Haziran’dan İtibaren Kademeli Olarak Başlayacağını Duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, koronavirüs pandemisi nedeniyle Mart ayından itibaren durdurulan iç hat uçuşlarının 1 Haziran tarihi itibariyle yeniden başlayacağını açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamasında “İki ay aradan sonra ilk seferimizi 1 Haziran günü saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan Esenboğa Havalimanı’na yapıyoruz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, tüm şartları karşılayan havalimanlarına bakanlık olarak sertifika verileceğini hatırlattı. Bu kapsamda yer alan İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya ve Trabzon Havalimanlarının sertifika almaya hak kazandığını duyurdu.

İLK SEFER 1 HAZİRAN’DA İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN ANKARA’YA YAPILACAK

Bakan ayrıca 1 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan ilk sefer öncesinde İstanbul Havalimanı’nın sertifikasının İGA yönetimine verileceğini belirtti.

1 Haziran 2020 tarihinde İstanbul Havalimanı’nda saat 10:00’da gerçekleştirilecek Ankara seferinin yanı sıra aynı gün içerisinde İzmir, Antalya ve Trabzon’a sefer yapılacağı açıklandı.

Bakan Karaismailoğlu, 1 Haziran sonrasında da kademeli olarak bütün havalimanlarında uçuşların başlayacağını açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın