Tahkim Kurulu, Oğulcan Çağlayan’ın cezasını 3 maça düşürdü

 Tahkim Kurulu, Oğulcan Çağlayan’ın cezasını 3 maça düşürdü

Tahkim Kurulu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kararı ile birlikte 6 devlete ait müsabakadan men cezası alacağı bildiri edilen Oğulcan Çağlayan’ın cezasının, 3 resmi müsabakadan men biçiminde düzeltildiğini açıkladı. Tahkim Kurulu’nun bugün yaptığı toplantı sonrası şu kararları aldı:

“Galatasaray Sportif Sınai ve Tic. Yat. A.Ş. ve futbolcu Oğulcan Çağlayan’ın Rize Spor Futbol Yat. San. Tic. A.Ş. ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 05.12.2020 tarih ve E.2020/260 (Birleşen E.2020/274) – K.2020/394 sayılı kararına itirazları incelendi. Kurulumuz’un 08.02.2021 tarihli ara kararı uyarınca Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbolcu Kayıt İşleri Müdürlüğü’ne yazılan yazıya yanıt verildiği görüldü.

Sanık futbolcu vekilinin 09.02.2021 tarihli dilekçesi zarfında Profesyonel Futbolcu Tescil İşleri Müdürlüğü’ne yazı yazılması talebinin reddine (oybirliği ile) karar verilerek dosyanın incelenmesine devam edildi; Yapılan tartışma neticesinde;

– Başlıca davada Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa tutarsız bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile,

– Birleşen davada PFSTT 30/3 maddesi uyarınca sanık futbolcuya bahşedilen 6 devlete ait müsabakadan men cezasının; 3 devlete ait müsabakadan men cezası biçiminde düzeltilmesine oyçokluğu ile karar verildi.”

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın