Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Etti, 13 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı

 Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Etti, 13 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde yaşayan bir vatandaş, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen yakın akrabalarını bayramlaşmak amacıyla ziyaret etti.

Öksürük, yüksek ateş gibi koronavirüs belirtileri bulunan vatandaşın kaldırıldığı hastanede yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi.

Kişinin temas halinde olduğu yerler ve kişiler belirlendi. Yapılan tarama testlerinde 13 kişiye koronavirüs bulaştırdığı tespit edildi.

KASABA KARANTİNAYA ALINDI

Talaytepe Mahallesi’ne meydana gelen olayda iddiaya göre bir kişi, 3 gün önce sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen akrabaları ile bayramlaşmak için evlerine gitti.

Ziyaret sonrasında öksürük ve yüksek ateş şikayeti  ile hastaneye başvuran şahsın tedavisi sırasında gösterdiği koronavirüs semptomları nedeniyle test yapılmasına karar verildi.

Yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu hastanın temas ettiği 13 kişide de koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine yetkililer kasabanın tamamını karantinaya aldı. Kasabaya giriş ve çıkışlar güvenlik güçleri tarafından kapatıldı.

Kasaba yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek ekipleri tarafından karşılanacağı açıklandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın