Netanyahu hakkındaki kanunsuzluk davası ertelendi

 Netanyahu hakkındaki kanunsuzluk davası ertelendi

İsrail Başsavcısı Avichai Mandelblit, Kasım 2019’da Başbakan Binyamin Netanyahu hakkında 3 öbür yolsuzluk dosyası nedeniyle dava açılmasına karar vermişti.

Netanyahu, geçtiğimiz yıl 24 Mayıs’ta kanunsuzluk, sus payı ve görevi istismar etme suçlamalarıyla başta egemen karşısına çıkmıştı. Netanyahu, iki hafta önce Kudüs Bölge Mahkemesi’nde görülen duruşmada üç yargıçtan oluşan heyet önünde masum olduğunu bahis etmişti.

ERTELENMESİNİ TALEP ETMİŞTİ

Netanyahu’nun avukatları, açıklama aşamasının 3 ila 4 ay daha ertelenmesini istek etmişti. Netanyahu, duruşma salonunu terk ettikten birkaç saat sonra ise aleyhindeki suçlamaları kınamış ve duruşmanın seçimlerden sonra yapılmasını istemişti. Netanyahu, duruşmanın 23 Mart’tan önce başlamasının “seçimlere aleni bir müdahale gibi görüneceğini” açıklama etmişti.

Mahkeme göre yapılan açıklamada, duruşmanın 23 Mart’taki seçimlerin gerisinde 5 Nisan’da başlamasına karar verildiği aktarıldı. Netanyahu’nun duruşmasının seçimi kazanması halinde hükümeti kurma girişimiyle aynı zamana eşit gelmesi bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirNetanyahu tekrar hakim karşısındaNetanyahu yeniden egemen karşısındaİlginizi ÇekebilirNetanyahu karantinaya alındıNetanyahu karantinaya alındı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın