Meclis’te Seda Sayan rahatsızlığı

 Meclis’te Seda Sayan rahatsızlığı

İnternette ikinci el satmak yapan sitelerin denetlenmemesi, ırk sağlığını riske atıyor. CHP’nin eczacı kökenli milletvekili Burhanettin Bulut, “İkinci el hap satmak usulüne dönüştü, denetlenmiyor” dedi. Bulut, ‘’Takviye edici mahsul” adıyla ünlüler göre reklamı yapılan ilaçlara da tepki göstererek, “Seda Sayan bu ürünlerin reklamı için aralıksız kamera karşısına geçiyor” dedi.

Bulut TBMM’de yaptığı açıklamada,”2. el eşya satan internet sitelerinde tost makinesi başlığı aşağı ya da bir diğer başlıkta yarısı kullanılmış kanser ilaçları, kırmızı reçeteli ilaçlar, anksiyete ilaçları, kesinlikle doktor nezaretinde kullanılması gereken ilaçlar satılıyor.

Bu ilaçların yüzde 99’u sahte” dedi. Bulut, ünlülerin ‘destek hap’ ve vitamin adı altındaki ürünlerin reklamını yapmasını da eleştirerek şunları söyledi:

* Bir numaralı isim Seda Sayan… Sürekli bu ürünlerin satışı için ekran karşısına çıkıyor. Seda Sayan ve ekibi, örneğin geçen yıl ‘No Attack’ diye bir ürün tanıtımı yaptılar.

* ‘Ben kullandım, geldi, bağışıklık sistemimizi onardı eğer hastaysanız bununla iyileşiyorsunuz, virüse aleyhinde tek çözüm’ diyor. Şikâyet edildi, para cezası aldılar fakat bu suç oluşturan, reklam bedelinin fakat onda 1’i… Sonra anında diğer bir reklamla yine karşımızdalar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın