İran’da Vaka Sayıları Tekrar Yükselişe Geçerek Rekor Kırdı, İkinci Dalga Korkusu Başladı

 İran’da Vaka Sayıları Tekrar Yükselişe Geçerek Rekor Kırdı, İkinci Dalga Korkusu Başladı

Koronavirüs’ün en çok görüldüğü ülkelerden biri olan İran’da normalleşme adımları bir yandan devam ederken bir yandan da ikinci dalga endişesi başladı. Vaka sayılarındaki artış salgının ilk döneminin de üzerine çıktı.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, bugün düzenlediği basın toplantısında ülkede son 24 saatte 59 kişinin koronavirüs kaynaklı öldüğünü açıkladı. Ülkedeki toplam vaka sayısı bugün açıklanan 3 bin 574 vaka ile birlikte toplamda 164 bin 270’e yükseldi. Toplam ölü sayısı ise 8 bin 71’e yükseldi. Cihanpur yaptığı açıklamasında kritik vaka sayısının da 2 bin 569 olduğunu ekledi.

Kiyanuş Cihanpur, şimdiye kadar yapılan test sayısının 1 milyon 19 bin 362 olduğunu açıkladı.

İKİNCİ DALGA KORKUSU BAŞLADI

İran’da açıklanan son verilerin ardından ülkede ikinci dalga olabileceğine dair korkular var.

Bugün açıklanan veriler sonucunda ülke genelinde en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Ülkede daha önce açıklanan en yüksek vaka sayısı 30 mart’ta gerçekleşmişti. Bu tarihten itibaren ülkedeki vaka sayısında düşüş yaşanmıştı.

30 Mart tarihinden itibaren gerçekleşen vaka sayılarındaki düşüş ile birlikte atılan normalleşme adımları sonrası günlük vaka sayılarında son günlerde yeniden yükseliş gözlemlendi.

TÜRKİYE İLE İRAN ARASINDAKİ SINIR KAPILARI AÇILMIŞTI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile İran ve Irak sınırında bulunan gümrük kapılarının uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldığını duyurmuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın