İngiltere’de karantinaya girene 500 sterlin

 İngiltere’de karantinaya girene 500 sterlin

Önerge, düşük gelir gruplarındaki hastaların, geçim derdi sebebiyle hedeflemek zorunda oldukları ve böylece kendilerini karantinaya almadıkları kaygısına dayanıyor. Halen hükümet tarafından dağıtılmış gruplara sağlanan parasal desteğin bu kişileri kapsamadığı düşünülüyor.

Adını açıklamayan üstteki düzey bir hükümet yetkilisi, teklifin uzmanlar kadar hazırlandığını ancak Başbakan Boris Johnson’ın bu konuda hemen şimdi bir karar almadığını söyledi.

HAFTALIK MALİYETİ 453 MİLYON STERLİN

Corona testi pozitif meydana çıkan herkese 500 sterlin ödeme yapılması hükümete haftada 453 milyon sterline mülk olabilir. Bunun da, mevcut desteklerin ve mali yardımların 12 katı olduğuna dikkat çekiliyor. İngiltere’de Eylül ayında testi artı çıkanların kendilerini izole etmeleri yasayla zorunlu ayla getirildi.

Esasında halen geliri fazla düşük kişilere belediyeler tarafından 500 sterlin yardım yapılıyor ve hükümet yardımı finanse ediyor.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin yetkilileri ise bu konuda yapılan başvuruların büyük kısmının reddedildiğini söylüyor. Geçen hafta açıklanan verilere kadar Ekim-Aralık ayları döneminde bu takviye için 49 bin 877 birey dilekçe yaptı, başvuruların dörtte üçü reddedildi. (BBC Türkçe)

İlginizi ÇekebilirRobbie Williams geceliği 150 bin TL'ye karantinadaRobbie Williams geceliği 150 bin TL’ye karantinada

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın