Google Maps’cilt hayatı kolaylaştıracak ödeme sistemi

 Google Maps’cilt hayatı kolaylaştıracak ödeme sistemi

Google, yeni park etme avantajını entegre etmek için iki mobil park ödeme hizmeti olan Passport ve ParkMobile ile ortaklık kurdu.

Google Maps üzerinden ‘park ücreti öde‘ düğmesi ile bu operasyon gerçekleştirebilecek. Vergi, Google Pay hesaplarıyla ilişkili kredi ya da banka kartından tahsil edilecek.

Dünya çapında birçok şehirde toplu taşıma kullanan kişiler de, yakında metro kartlarına para eklemek için Google Haritalar’ı kullanabilecek. Google Haritalar ürün müdürü Vishal Dutta, çarşamba günkü bir blog gönderisinde, “Seyahatinizi planlayabilecek, ücretinizi aniden fazla kullanım arasında geçiş yapmadan ödeyebilecek ve bu araçları kullanabileceksiniz” dedi.

Kullanıcılar, San Francisco’nun BART sistemi gibi dijital okuyuculara sahip toplu nakliye ağlarında, aracısız Google Haritalar’dan bir geçiş kartı satın alabilecek.

Şirket, Android tabanlı telefonlar üzerinden Google Haritalar’da toplu taşıma için ödeme yapma olanağının önümüzdeki haftalarda dünya çapında 80 toplu nakliye acentesine genişleyeceğini söyledi.

Şirket, özelliklerin ilk olarak Android telefonlarda kullanıma sunulduğunu, yakında iOS’ta da bu uygulamanın yapılabileceğini açıkladı.
COVID-19 GÜNCELLEMELERİ

Google Haritalar, trenlerin ne dek kalabalık olduğu, lokal yolculuk kısıtlamalarını ve bölgedeki sıradan yedi jurnal ortalama yeni enfeksiyonları sunan, COVID-19 ışığında bir dizi yeni güncelleme başlattı.

İlginizi ÇekebilirGoogle'dan KOBİ'lere 75 milyon dolar pandemi desteğiGoogle’dan KOBİ’lere 75 milyon dolar pandemi desteğiİlginizi ÇekebilirGoogle haber için para ödeyecekGoogle haber için para ödeyecek

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın