Dünyaca Ünlü Sanat Oteli İflas Ettiğini Açıkladı

 Dünyaca Ünlü Sanat Oteli İflas Ettiğini Açıkladı

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a bağlı Volendam kasabasında bulunan ve koronavirüs salgınından ekonomik anlamda ciddi biçimde etkilenen dünyaca ünlü Art Hotel Spaander iflasını açıkladı.

Koronavirüs salgının başlamasının hemen sonrasında alınan önlemler neticesinde kapatılan otel, internet sitesi aracılığıyla “Konuklarımız ve çalışanlarımızın sağlığı açısından otelin tamamen kapatılmasının şimdilik en doğru karar olduğuna inanıyoruz” açıklaması yapılmıştı.

DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILARIN BULUŞMA NOKTASIYDI

BBC Türkçe’nin Hollanda medyasından aktardığına göre, Kuzey Hollanda Mahkemesi, Art Hotel Spaander’in iflas ettiğini açıkladı. Otel, 1881 yılında Hollandalı iş adamı Leendert Spaander tarafından tüm dünyadaki sanatçıların buluşma yeri olarak kullanılması amaçlı hizmete açılmıştı. Dünyaca ünlü birçok sanatçı, konaklama faturalarını ve yaptıkları resimler ile ödemişti. Bu tablolar otelin duvarlarını süslüyordu. Spaander, üç kızını da otelde çalışan sanatçılar ile evlendirmişti.

ÜNLÜLERİN UĞRAK YERİ

Küçük bir balıkçı köyü olan Volendam kasabasındaki otel yıllarca hem yer hem yabancı turistlerin hem de dünyaca ünlü bir çok yıldız ismin konakladığı önemli bir mekandı. Otelin ünlü müşterilerinden bazıları ABD’li film yapımcısı Walt Disney, Eleanor Roosvelt, Elizabeth Taylor’dı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın