Atina’da doktorlar sokağa çıktı

 Atina’da doktorlar sokağa çıktı

Yunanistan’da Hastane Doktorları Sendikası (OENGE), 24 saatlik grev ilan etti. Başkent Atina’da Afiyet Bakanlığı önünde toplanan doktorlar ve sağlık durumu personeli, corona virüsü salgını sebebiyle yoğun alıştırma temposuna rağmen bahşedilen düşük maaşları ve personel eksikliğini protesto etti.

Göstericiler, hastanelere toplu personel istihdamı yapılmasını ve geçici olarak görevlendirilen personelin kadroya alınmasını istek etti.

Afiyet Bakanlığı’nın yoğun bakım ünitelerinin sayısını arttırmak için girişimde bulunmadığını ifade eden sağlık çalışanları, bakanlığı personeli corona virüsüne aleyhinde korumak için tatmin edici önlem almamakla suçladı. Güvenlik güçlerinin de hazırlanmış bulunduğu gösteriler dostane düzenlendi.

Yunanistan’da maaşları sıradan bin 100 euro olan ve devlet hastanesinde çalışan doktorlar, salgın nedeniyle artı mesai yapmalarına karşın düşük ücret aldıklarını belirtiyor.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü açıklanandan önce can almışCorona virüsü açıklanandan önce can almışİlginizi ÇekebilirAKP kongresi sonrası büyük panik! Corona testi pozitif çıktı...AKP kongresi sonrası büyük panik! Corona testi artı çıktı…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın