Apple AirPods Studio Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı

 Apple AirPods Studio Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Apple’ın bir süredir beklenen kulaküstü kablosuz kulaklığı hakkında daha net bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde cihazın AirPods Studio ismiyle çıkacağı netleşmişti. Bugün ise Apple AirPods Studio üretim yeri ve detayları belli oldu!

Apple AirPods Studio Üretim Yeri ve Detayları

Apple’ın bir süredir kulaküstü kablosuz bir kulaklık modeli ile karşımıza çıkması bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde AirPods Studio ismiyle netleşen kulaklığın detayları netleşmeye devam ediyor. Yeni gelen açıklamalara göre de AirPods Studio Vietnam’da üretime geçti.

Şirketin AirPods gibi bazı ürünleri zaten Vietnam’da üretiliyor olsa da, ilk kez Vietnam’da yepyeni bir ürün sıfırdan üretime geçecek. Apple’ın birçok ürününde üretimler Çin’de başlayarak daha sonra diğer ülkelerdeki sözleşmeli üreticilerin talebine göre değişiklik gösteriyordu. Bu sefer farklı bir politika izlenecek.

Vietnam’daki üretim bandına geçme planının ABD ve Çin arasındaki gerilimin artmasından dolayı olduğu düşünülüyor. Ayrıca iPhone üretiminin de kısa süre içerisinde Vietnam ve Hindistan gibi diğer bölgelere kaydırılacağı beklenenler arasında.

Ancak üretimin tamamı şu an Vietnam ve Hindistan gibi yerlerde teknik yetersizlikten dolayı gerçekleştirilemiyor. Apple AirPods Studio’nun da bazı parçaları halen Çin’de üretilmeye devam edecek. Apple’ın kısa süre içerisinde bu durum için de yeni bir plan yapması bekleniyor.

Apple’ın Vietnam’daki üreticileri Goertek ve LuxShare da bu süreçte daha fazla izin istiyor. Bazı iPhone modellerinin de üreticiliğini yapan şirketler özellikle üretim araştırması, montaj, prototip oluşturma ve geliştirme hakkında daha fazla yetkinliğe ve izne sahip olmayı bekliyor.

Apple AirPods Studio Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Aktif gürültü önleme gibi popüler özelliklerin var olacağı cihaz hakkında çok fazla detay bilinmiyor. Fakat corona virüs pandemisi nedeniyle internetten düzenelenecek olan WWDC 2020 etkinliğinde 22 Haziran günü tanıtılması bekleniyor. Apple AirPods Pro, 349 dolar fiyat etiketiyle de karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın